Select Page

Top 5 Najlepszych Pianin Dla Dzieci (z Przewodnikiem)

Każde dziecko ma własne marzenia, a jako rodzice zachęcanie do spełnianina ich jest najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić. Dlatego dla małego początkującego pianisty niezbędne jest najlepsze pianino cyfrowe dla dzieci. Jeżeli chcą Państwo być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i dowiedzieć się, jakie są najlepsze pianina cyfrowe dla młodszych dzieci, proszę czytać dalej!

piano kids

Casio Privia PX-160BK

Jeśli chcą Państwo kupić dobre pianino cyfrowego dla dzieci, to Casio Privia PX-160BK jest odpowiedni wyborem. Jako następca bardzo udanego PX-150, nie ma wątpliwości, że PX-160BK będzie również bardzo dobrze spełniał swoje zadanie. Dzięki udoskonaleniu wielu funkcji i jakości dźwięku, PX-160BK nadal będzie posiadał wszystkie zalety Casio.

Casio Privia PX-160BK

Nowe i udoskonalone funkcje obejmują na przykład przeprojektowany system głośników i dodatkowe wejście do podłączenia głośników zewnętrznych. Wyposażony w 88 klawiszy, PX-160BK posiada 18 autentycznych brzmień fortepianu, klawiaturę Tri-Sensor Scaled Hammer Action II i technologię wielowymiarowego dźwięku AiR. Dostępny w czarnym, szampańskim i złotym wykończeniu, PX-160BK nie tylko świetnie brzmi, ale także z pewnością przyciąga wzrok.

Oprócz wyżej wymienionych nowych funkcji, posiada również dwa wejścia słuchawkowe z przodu, więc będą Państwo świetnie się bawili przy słuchaniu muzyki.

Najlepsze funkcje:

 • Realistyczny dźwięk
 • Perfekcyjne funkcjonowanie połączeń
 • Lekka waga oraz doskonała mechanika

Słabe punkty:

 • Niska czułość klawiszy przy dużych prędkościach

Yamaha P Series P35B

Jeśli chodzi o zapewnienie jak najlepszego dźwięku, który brzmi jak wyprodukowany przez prawdziwy instrument, mogą być Państwo pewni, że Yamaha wykona dobrą robotę. Kiedy gra się na Yamaha P35B, czuć pełną autentyczność prawdziwego fortepianu i muzyki pod swoimi rękami za każdym razem, gdy położą Państwo palce na klawiszach. I z zaskoczeniem odkryją Państwo, że nie trzeba nadwyrężać swojego konta bankowego, aby cieszyć się jego zaawansowanymi funkcjami i fantastycznym stylem.

Yamaha P Series P35B

Uznawany za doskonały wybór pianina cyfrowego dla dzieci, P35B zapewnia, że dzieci osiągną maksimum korzyści z nauki. Dzięki technologii Advanced Wave Memory i trybowi dwugłosowemu, nie będą Państwo mieli problemu z łączeniem dwóch różnych głosów. Dzięki wbudowanemu systemowi głośników o mocy 12W, P35 wzmacnia dźwięk i wypełnia Państwa pokój wyśmienitą muzyką.

Bez obaw, jeśli zdecydują się Państwo zabrać go na rodzinną wycieczkę: P35B jest kompaktowy i lekki, a Państwa dzieci nie będą miały problemu z jego przenoszeniem.

Najlepsze funkcje: 

 • Proste wzornictwo
 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Kompaktowość

Słabe punkty:

 • Niektóre dźwięki nie odzywają się po naciśnięciu klawiszy

Alesis Recital – Cyfrowe pianino elektryczne

Pianino cyfrowe Alesis Recital dla początkujących zostało specjalnie zaprojektowane dla tych, którzy nauczyć się gry na pianinie w najprostszy sposób. Alesis Recital, zasługujący na swoje miejsce na naszej liście najlepszych pianin cyfrowych dla dzieci, sprawi, że Państwa dzieci poczują się tak, jakby grały na tradycyjnym pianinie.

Alesis Recital

Z 88 pełnowymiarowymi, półważonymi klawiszami, Recital posiada wspaniałe cechy, z których Państwa dzieci będą korzystać przez wiele lat. Specjalnie zaprojektowany dla każdego początkującego, Recital posiada “tryb lekcyjny”, który dzieli klawiaturę na dwie strefy o tej samej wysokości i rodzaju dźwięku. Ta funkcja pozwala zarówno nauczycielowi jak i dziecku grać w tym samym czasie, bez konieczności zmieniania się.

Z 5 różnymi rodzajami dźwięków (fortepian akustyczny, fortepian elektryczny, organy, syntezator i bas), Recital posiada dodatkowo wbudowane głośniki o mocy 20W, które podnoszą jakość dźwięku, stereofoniczne wejścia i wyjścia RCA, aby łatwo podłączyć go do urządzenia do nagrywania, miksowania lub innego systemu audio, a także stereofoniczne słuchawki, aby Państwa dzieci mogły cieszyć się muzyką w samotności.

Najlepsze funkcje: 

 • Zasoby edukacyjne
 • Możliwość zasilania bateriami
 • Realistyczny dźwięk

Słabe punkty:

 • Sprzedawane bez akcesoriów

Hamzer przenośne pianino elektroniczne

Kolejnym pretendentem do tytułu najlepszego pianina cyfrowego dla dzieci jest 61-klawiszowe pianino cyfrowe Hamzer. Jako że ta klawiatura ma dźwięki, rytmy i projekcję dźwięku podobną do prawdziwego, tradycyjnego pianina, mogą się Państwo spodziewać, że Państwa dzieci poczynią szybkie postępy na tym instrumenice. To pianino cyfrowe jest dokładnie tym, czego potrzebuje każdy rodzic, aby jego dzieci mogły uczyć się gry na pianinie.

Hamzer

Z 8 instrumentami perkusyjnymi, 100 różnych brzmień, 12 utworami demo i 100 rytmów – to pianino cyfrowe ma do zaoferowania Państwa dzieciom wiele możliwości. Posiada również tryb dualny, aby lekcje fortepianu Państwa dzieci szły gładko z ich nauczycielem. Istnieje również możliwość nagrania siebie podczas grania, aby zarówno Państwo, jak i nauczyciel gry na fortepianie mogli łatwo śledzić postępy dziecka.

Najlepsze funkcje:

 • Doskonały stosunek jakości do ceny
 • Lekka waga
 • Łatwy montaż

Słabe punkty:

 • Zasilacz nie jest dołączony

Yamaha YPT 255 61-klawiszowa klawiatura przenośna

Yamaha jest znana ze swoich światowej klasy instrumentów, a Yamaha YPT 255 jest tego doskonałym przykładem. Jeśli chcą Państwo zapoznać swoje dzieci z pianinem, mogą Państwo zacząć od jednego z najlepszych pianin cyfrowych dla dzieci, takiego jak to YPT 255. Dzięki funkcji “dziwięcio-stopniowych lekcji”, dzieci nauczą się grać na pianinie w mgnieniu oka.

Yamaha YPT 255

Dzięki 385 wysokiej jakości samplowanym instrumentom, 100 gotowym utworom i 100 różnym stylom, Państwa dzieci będą miały nieskończone możliwości wyboru. Wyposażony w wejście pomocnicze, YPT 255 przekształca się w głośnik, dzięki czemu Państwa dzieci mogą słuchać muzyki i bawić się razem z nią. To 61-klawiszowe pełnowymiarowe pianino cyfrowe w zestawie ze słuchawkami Samson HP30, podstawką pod klawiaturę Bolt-On X-Style i zasilaczem stanowi praktycznie wszystkim, czego potrzebują Państwa dzieci, aby rozpocząć naukę gry na pianinie bez bólu głowy.

Najlepsze funkcje:

 • Funkcja automatycznego zatrzymania
 • Szerokie spektrum dźwięków
 • Bardzo kompaktowy rozmiar

Słabe punkty:

 • Słaba jakość obsługi klawiatury

Czynniki do rozważenia przy zakupie pianina cyfrowego dla dzieci

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, w co się Państwo pakują. Co ważniejsze, rodzice muszą wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby dać swoim dzieciom możliwie najlepsze pianino cyfrowe.

Best Pianos For Kids

Jeśli nie wiedzą Państwo nic o pianinach cyfrowych dla dzieci, najlepiej jest sprawdzić kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, które należy najpierw sprawdzić przed zakupem jak najlepszego pianina cyfrowego.

Klawiatura

Klawisze pianina cyfrowego mogą być różnego rodzaju. Na przykład ważone, półważone, a nawet klawisze wrażliwe na prędkość. Dla pianisty jest to kwestia gustu.

Jeśli dziecko chciałoby grać na pianinie, trzeba będzie kupić pianino cyfrowe z ważonymi lub przynajmniej półważonymi klawiszami. Jeśli jednak Państwa dziecko woli grać na syntezatorze, który jest w zasadzie tylko elektroniczną klawiaturą, która generuje lub kopiuje każdy rodzaj dźwięku, umożliwiając naśladowanie brzmienia tradycyjnego instrumentu, takiego jak skrzypce czy fortepian, to pianino cyfrowe z klawiszami reagującymi na prędkość będzie dla niego idealne.

Jakość dźwięku i inne opcje dźwięku

Najważniejszym priorytetem jest zakup najlepszego pianina cyfrowego, aby dzieci mogły cieszyć się dźwiękiem prawdziwego pianina. Ale ważne jest również, aby mieć wiele różnych opcji dźwiękowych do dyspozycji, aby mogli się Państwo dobrze bawić. Pozwala to na swobodę kreatywności dziecka.

Proszę pamiętać, że ponieważ Państwa dziecko dopiero zaczyna naukę gry na pianinie, ważne jest, aby kupić takie, które brzmi jak prawdziwe, tradycyjne pianino. W ten sposób będzie miało wrażenie, że gra na autentycznym fortepianie.

Łatwość użytkowania

Ważne jest, aby pianino cyfrowe, które Państwo wybiorą, można było łatwo obsługiwać. Ponieważ jest to pianino cyfrowe dla dzieci, jego funkcje i cechy nie powinny być skomplikowane, ponieważ utrudni to postępy Państwa dziecka. Dlatego powinni Państwo zadbać o to, aby pianino było proste i nieskomplikowane w obsłudze.

Każde pianino cyfrowe jest inne, więc każde ma swoje własne wyjatkowe funkcje. Niektóre można podłączyć do smartfonów lub do aplikacji, aby dziecko mogło odtwarzać wybraną przez siebie piosenkę.

Chcą Państwo uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze? W takim razie proszę wybrać pianino cyfrowe, które jest intuicyjne, ma podstawowe funkcje i dobrze wykonuje swoją pracę. Dodatkowe funkcje są tylko bonusem.

Akcesoria

Wiele pianin cyfrowych jest sprzedawanych na rynku z różnymi akcesoriami. Dzięki temu lekcje będą bardzo wygodne, ponieważ już teraz spełniają wszystkie potrzeby Państwa dziecka.

Stojak do pianina, pedał, stołek lub ława to tylko kilka przykładów szczególnie przydatnych akcesoriów. Niektórzy producenci posuwają się nawet do tego, że dołączają wysokiej jakości słuchawki.

Nasz wybór: Casio Privia PX-160BK

Państwa dziecko zasługuje na to, aby móc grać na najlepszym dostępnym dla jego wieku pianinie cyfrowym, szczególnie jeśli jest to jego pierwsze pianino. Dlatego najlepszym wyborem może być Casio Privia PX-160BK. Ten model ma 88 klawiszy i ulepszone funkcje w stosunku do swojego poprzednika, PX-150. Wyposażony w technologię dźwięku AiR i klawiaturę Tri-Sensor Scaled Hammer Action II, PX-160BK wniesie autentyczność do gry.

Użytkownicy uwielbiają go za niewiarygodnie realistyczne dźwięki i doskonałą mechanikę przy zachowaniu lekkości i kompaktowości. Niektórzy uważają jednak, że czułość klawiszy PX-160BK jest słaba, zwłaszcza jeśli gra się utwory w szybkim tempie.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.