Select Page

Top 7 88-klawiszowych Pianin Cyfrowych

To jak się gra na pianinie cyfrowym jest równie ważne (jeśli nie bardziej) niż jego brzmienie. Waga i szybkość klawiszy jest tym, co pozwala wyrazić swoją osobowość w grze.

Stworzyliśmy naszym zdaniem listę najlepszych 88-klawiszowych pianin cyfrowych 2022 roku.

Nasza lista nie zawiera tylko najwyższej jakości pianin, jakie można kupić. To mieszanka czystej jakości i najlepszego stosunku jakości do ceny, by dostosować się do każdego budżetu.

Oto najlepsze cyfrowe pianina 88-klawiszowe w tej chwili:

Roland RD-2000

Roland RD-2000 jest na szczycie wielu list i wygląda na to, że tak pozostanie jeszcze przez jakiś czas, ponieważ jest to wyjątkowy instrument, który oferuje niezwykle intuicyjną kontrolę nad każdym aspektem twojego występu. Jest to obecnie najlepsze 88-klawiszowe pianino cyfrowe dla artystów muzycznych.

Roland RD-2000

RD-2000 to 88-klawiszowe pianino sceniczne zasilane przez dwa legendarne generatory dźwięku: SuperNATURAL i V-Piano.

Oferuje szeroką i wszechstronną gamę brzmień, w tym niektóre z najbardziej kultowych vintage’owych klawiatur Rolanda.

Silnik SuperNATURAL ma maksymalną polifonię 128 głosową, a głosy V-Piano oferują pełną polifonię.

Wyposażony jest w klawiaturę, którą Roland określa jako najlepszą jak dotąd klawiaturę o progresywnym działaniu (hybryda plastiku i drewna).

Na dodatek RD-2000 oferuje jedne z najlepszych wbudowanych efektów i niezrównane możliwości połączeń.

Yamaha Clavinova CLP-735

Jeśli pragniesz bardzo realistycznego doświadczenia gry na pianinie, nie szukaj dalej. Clavinova CLP-735 jest niezwykłym instrumentem, który jest złotym środkiem między światem realnym a cyfrowym. Jego cena nie jest przyjazna początkującym, ale jeśli jesteś zaawansowanym graczem i masz środki, by się rozpieścić, jest to jedno z najlepszych pianin cyfrowych z ważona klawiaturą, jakie kiedykolwiek powstały.

Yamaha Clavinova CLP-735

Dwie rzeczy odróżniają Clavinovę CLP-735 od większości innych pianin cyfrowych: dźwięk i dotyk.

Odtwarza brzmienie dwóch kultowych fortepianów koncertowych: Yamaha CFX i Bösendorfer Imperial.

Niezależnie od tego, czy jesteś pianistą jazzowym, czy klasycznym, CLP-735 oferuje niesamowity realizm. Ten realizm jest w dużej mierze zasługą klawiszy z prawdziwego drewna, połączonych z technologią Yamahy.

Udaje mu się doskonale połączyć autentyczne pianino z nowoczesnymi funkcjami cyfrowymi.

Yamaha CP88

Jego stylistyka i klimat vintage nie jest dla każdego, ale jeśli przemawiają do ciebie efekty vintage i świetne pianina elektryczne, CP88 jest idealnym kompromisem.

Yamaha CP88

CP88 to 88-klawiszowe pianino cyfrowe inspirowane oryginalnym Combo Piano Yamahy z lat 70.

Oferuje wysokiej jakości dźwięk dzięki generatorowi tonów Yamaha AWM2, który posiadają również fortepiany akustyczne, takie jak Bösendorfer Imperial 290.

Kawai KDP 120

Kawai jest znane z produkcji bardzo realistycznych fortepianów cyfrowych, a KDP 120 jest jednym z nich. Da się kupić pianino cyfrowe z 88 ważonymi klawiszami za mniej, ale jest mało prawdopodobne, że będzie tak dobre jak to. Poza tym, jeśli chodzi o design, jest to piękne pianino. 

Kawai KDP 120

KDP 120 jest doskonałym przykładem produktu, którego producent ma doświadczenie w produkcji wysokiej klasy fortepianów koncertowych i przenosi tę wiedzę do świata cyfrowego.

Oczywiście nie jest to fortepian koncertowy, ale ma brzmienie i klawiaturę, które sprawiają, że niemal zapomina się, że gra się na instrumencie cyfrowym.

Oprócz brzmienia fortepianu koncertowego Kawai SK-EX są też do dyspozycji wspaniałe funkcje, takie jak wbudowany dyktafon i 55 nagranych utworów. Wszystko to jest odtwarzane przez imponujący system wbudowanych głośników o mocy 20W.

Alesis Prestige

Alesis Prestige i Prestige Artist pianina z ważoną klawiaturą dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy. Oferowany dźwięk i wrażenia są fantastycznym stosunkiem jakości do ceny, dlatego model Prestige znalazł się na naszej liście.

Alesis Prestige

Alesis Prestige to 88-klawiszowe pianino cyfrowe z klawiszami o stopniowanym mechanizmie. Jest on ulepszony w stosunku do klawiatury popularnego Alesis Recital Pro.

Nie jest to bardzo wszechstronna klawiatura, ale robi to, co większość klawiatur Alesis, czyli jest bardzo zdolna.

Jakość dźwięku jest zaskakująco dobra jak za tę cenę, zwłaszcza jak na pianino cyfrowe. Jest to rodzaj pianina cyfrowego, które pomoże początkującym rozwijać swoje umiejętności. Jako pianino dla początkujących jest warte sprawdzenia.

Roland RD-88

Uwielbiam serię Roland RD i uważam, że to świetnie, że RD-88 oferuje bardziej przystępną cenę.

Roland RD-88

Jeśli chodzi o lekkie pianina sceniczne, niewiele z nich oferuje bardziej realistyczne odczucia niż RD-88. Roland RD-88 to pianino cyfrowe dla wykonawców, którzy oczekują realizmu w łatwym do przenoszenia formacie.

RD-88 jest łatwy w obsłudze, a muzycy mogą z łatwością korzystać z każdego dźwięku i funkcji na scenie. Być może nie jest tak elastyczny jak RD-2000, ale za to ma dostęp do ponad 3000 brzmień z generatora ZEN-Core firmy Roland.

Od wszystkich klawiatur z serii RD oczekuję doskonałej jakości dźwięku, ale nie spodziewałem się, że klawiatura PHA-4 będzie tak miła w dotyku.

Korg LP-180

Korg LP-180 nie jest najlepszym 88-klawiszowym pianinem cyfrowym na rynku. Jest to jednak rozsądna i cenowo przystępna opcja, która zapewnia realistyczne brzmienie. Minimalistyczna stylistyka sprawia, że jest on tak samo przyjemny do oglądania, jak i słuchania.

Korg LP-180

Korg LP-180 to nowoczesne pianino cyfrowe o eleganckim wyglądzie. Dotyk klawiatury, w połączeniu z imponującymi dźwiękami fortepianu Korg, zapewnia niesamowite wrażenia z gry.

Takie wrażenia z gry to także zasługa systemu głośników o mocy 22W (2 x 11W), który wytwarza mocny i czysty dźwięk. Jeśli szukasz czegoś nowoczesnego, LP-180 jest modelem, który warto sprawdzić.

Zakończenie

Naszym celem było zaprezentowanie listy 88-klawiszowych pianin cyfrowych, które mają coś wyjątkowego do zaoferowania każdemu.

Ważne jest, by pamiętać, że najlepszy wybór zawsze zależy od twoich umiejętności, potrzeb i budżetu. Nie chodzi o to, by za każdym razem wybierać najdroższy instrument, ale by wybrać najlepszy instrument dla siebie.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.