Select Page

15 Najlepszych Piosenkek Świątecznych na Fortepian

Jeśli w te święta znaleźliście pianino pod choinką, to pewnie przyda Wam się ten przewodnik po 15 najlepszych piosenkach świątecznych.

Best Christmas Piano Music

Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę 15 najlepszych piosenek świątecznych, aby zapewnić rozrywkę i zaimponować gościom. Oto kilka łatwych do zapamiętania klasyków do wykonania w świąteczne wieczory i nie tylko.

Let It Snow

Znana dzięki kultowemu coverowi Deana Martina, jest to jedna z najbardziej sławnych piosenek Bożego Narodzenia i stosunkowo prosta do wykonania na fortepianie.

Co więcej, jest to ponadczasowy hit. To prawdziwy klasyk, a jednym z powodów tego jest pewność siebie i charyzma Martina.

Jego łatwe do naśladowania tempo, przy odrobinie praktyki, pozwoli Ci przywrócić tę samą pewność siebie. W oczekiwaniu na to można także popracować nad swoim głosem!

Feliz Navidad

“Feliz Navidad” zostało napisane w 1968 roku przez meksykańskiego autora i kompozytora – Jose Feliciano. Skomponowane na podstawie tradycyjnej muzyki hiszpańskiej “Noche de Paz” (Night of Peace), “Feliz Navidad” jest łatwym utworem do nauki, szczególnie dla początkujących.

Akordy są bardzo proste, a melodia powtarzalna, co czyni ją idealną piosenką na początek. Od tego czasu była grana przez wielu wykonawców, ale to wkład José Feliciano jest najbardziej pamiętany.

Jingle Bells

Oto wspaniały klasyk, który u każdego przywoła wspomnienia z dzieciństwa. Fajnie jest wybrać się na spacer, w saniach, w środku zimy, a ta piosenka pozwala tego doświadczyć bez konieczności wychodzenia z domu. W rzeczywistości jej zdolność do wywołania w nas nostalgii jest podstawą jej sukcesu.

W tej piosence trzeba pracować nad tempem. Kiedy już to opanujecie, będziecie gotowi przenieść swoich słuchachy do zimowego kuligu. Oni zresztą najprawdopodobniej będą chóralnie śpiewać “hej”.

Little Drummer Boy

“Little Drummer Boy” to znana piosenka świąteczna, napisana przez Henry’ego Onorati i Harry’ego Simeone w 1941 roku. Została jednak sławna dopiero po transmisji pewnej kreskówki 1968 roku.

Opowiada historię biednego chłopca, który rozpaczliwie chce wystąpić przed królem, choć nie ma bębna.

Piosenka jest często śpiewana podczas świąt Bożego Narodzenia i była wykonywana przez wielu artystów na przestrzeni lat, takich jak Bing Crosby i David Bowie. Ten świąteczny utwór jest bardzo przyjemny do nauki na fortepianie i do grania z rodziną.

Frosty, The Snowman

Ta piosenka to w pewnym sensie “Bohemian Rhapsody” świątecznych piosenek. Opowiada piękną, a zarazem chwytającą za serce historię, jednocześnie pozostawiając nas ze słodko-gorzkim uczuciem po wysłuchaniu. Choć Frosty z końcem zimy roztopił się, wiemy, że pewnego dnia pojawi się ponownie.

Aby uczynić tę piosenkę jeszcze bardziej ekscytującą, możecie spróbować zagrać ją szybciej lub wolniej. Wasi słuchacze wcale nie będą się tego spodziewać.

It’s Christmas

Piosenka “It’s Christmas” jest hitem i była wykonywana przez wielu znanych artystów, w tym Judy Garland, Binga Crosby’ego i Deana Martina.

Została napisana w 1952 roku przez Jaya Livingstona i Raya Evansa. To świetny utwór na zimę! Kiedy nauczycie się tej uroczej melodii na pianinie, możecie śpiewać ją z najbliższymi.

We Wish You a Merry Christmas

Ta piosenka zawsze znajduje się na liście tradycyjnych piosenek świątecznych.

Ze swoim radosnym tempem jest naprawdę zabawna, a większość gości będzie prawdopodobnie znała jej tekst.

Co ciekawe, ten utwór ma bardzo różnorodną strukturę, jej refren i zwrotki mają zupełnie inny styl.

Rockin’ Around the Christmas Tree

Ta piosenka należy do najpopularniejszych utworów świątecznych. Była śpiewana przez wielu muzyków, ale prawdziwą sławę zdobyła w 1957 roku, kiedy wykonała ją Brenda Lee.

Jeśli nauczycie się grać na pianinie “Rockin’ Around the Christmas Tree”, zachwycicie wszystkich domowników.

Rudolf Czerwononosy

“Rudolf Czerwononosy” ma podobny tekts i brzmienie do “Frosty, the Snowman”. Obie te piosenki opowiadają historie pomijanych bohaterów. W przypadku Frosty’ego społeczeństwo nie wierzy, że on naprawdę istnieje. Jeśli chodzi o Rudolfa, to czuje się on odrzucony. Ta piosenka jest świetna i z pewnością każdemu się spodoba.

Holly Jolly Christmas

Ta piosenka to klasyk wśród muzyki świątecznej. Pamiętam, że w okresie świątecznym często ją śpiewałem. “Holly Jolly Christmas” napisał Johnny Marks, a wykonał Burl Ives.

Szybko stała się bardzo popularna i do dziś jest ulubioną melodią wielu początkujących pianistów. Jest to świetny utwór, aby wzbogacić swój repertuar świątecznych piosenek.

Winter Wonderland

Ten klasyk jazzu z połowy XX wieku stwarza idealną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jedna po drugiej, nuty tej piosenki dosłownie rozgrzewają serca.

Podobnie jak w przypadku innych utworów na tej liście, trzeba tutaj poważnie ćwiczyć tempo, aby wiernie go zagrać. Ale i tak każdy domownik chętnie posłucha tej kolędy.

Deck the Halls

“Deck The Halls” jest nieco mniej współczesne niż większość piosenek na tej liście. Ale nie bez powodu pozostaje jednym z niekwestionowanych świątecznych klasyków – żadna piosenka nie oddaje lepiej radości z przygotowywania się jako rodzina do sezonu świątecznego.

Ten utwór jest stosunkowo łatwy do wykonania. Z pewnością rozgrzeje serca słychaczy tak jak kubek gorącej czekolady.

It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas

Ta piosenka, należąca do kremu piosenek świątecznych, jest jedną z najbardziej rozrywkowych do grania.

Każdy zna to uczucie ekscytacji, gdy zbliżają się święta. Jeśli chcecie przekazać tę euforię poprzez swoje granie, to ta piosenka to idealny wybór.

Cicha Noc

Kolędy w większości przypadków mają charakter rozrywkowy. Jeśli jednak szukacie melodii, która jest nieco bardziej uroczysta, to “Cicha Noc” idealnie to reprezentuje.

Można się przy tej kolędzie świetnie nauczyć dynamiki, czyli umiejętności doboru odpowiedniej głośności.

Ta kolęda pomoże wam grać na fortepianie w sposób płynny i subtelny, co z pewnością przyda się w przyszłości.

Jingle Bell Rock

Ze względu na szybkie tempo i zabawną melodię, ta piosenka jest tak samo świetna do grania, jak i do śpiewania.

Występuje w niej wiele powtórzeń, co sprawia, że łatwo ją opanować.

Jeśli chcecie, aby wszyscy kołysali się w te święta, “Jingle Bell Rock” to świetny wybór. To zdecydowanie najnowocześniejszy utwór wśród klasyków gatunku, idealny na zakończenie świątecznego koncertu.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.