Select Page

13 Najlepszych Utworów na Fortepian z Anime

To że utwory z anime są tak sławne jak seriale, z których pochodzą, nie jest wcale zadziwiające, patrząc na ich sentymentalne i chwytliwe brzmienie. Ich teksty oraz melodia są tak wyraziste i imponujące, że większość ludzi nie może się im oprzeć.

Anime Piano Music

Niektóre piosenki z anime brzmią tak dobrze na fortepianie, że ich covery i aranżacje fortepianowe są bardziej znane niż oryginalne utwory. Jeśli, tak jak ja, uwielbiacie słuchać piosenek anime na fortepianie, to myślę, że spodoba się wam ta lista!

Zebrałem 13 najlepszych piosenek z anime, które świetnie brzmią w aranżacji na fortepian, jak również te, które oryginalnie zostały napisane na fortepian. Są tu zarówno łatwe, jak i bardziej zaawansowane utwory, więc mam nadzieję, że znajdziecie coś, co się wam spodoba.

Ten utwór jest piosenką otwierającą serial animowany Elfen Lied. Jest ona tak samo magiczna jak serial, a wydaje się, że z biegiem lat stała się nawet bardziej znana niż serial!

Wersja fortepianowa jest cudowna i delikatna, a do tego jest łatwa do zagrania. Polecam wam ją spróbować, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z fortepianem.

Unravel – Tokyo Ghoul

Unravel to piosenka z soundtracku legendarnego anime Tokyo Ghoul, a wśród fortepianowych coverów piosenek z anime jest to najczęściej oglądany utwór na Youtube. Można więc powiedzieć, że ta wersja fortepianowa stała się tak samo legendarna jak anime, z którego pochodzi!

Z drugiej strony wiem, że dla większości z nas jest to niemożliwe do zagrania. Jednak łatwiejsze aranżacje można bez problemu znaleźć na Internecie.

Kataware Doki – Your Name (Kimi No Na Wa)

Your Name to romantyczny film fantasy o licealiście i dziewczynie z dwóch różnych miast. Tak film, piosenka ma słodki, romantyczny nastrój.

Jest to świetna aranżacja fortepianowa, aby poćwiczyć granie akordów. Ta piosenka jest umiarkowanie łatwa i nie ma trudnych części, co czyni ją łatwą do nauki.

Nawiasem mówiąc, wszystkie piosenki w tym filmie są świetne. Jeśli podobał się wam ten utwór, gorąco polecam przesłuchanie całego soundtracku.

Sadness and Sorrow – Naruto

Sadness and Sorrow to ścieżka dźwiękowa do Naruto, kultowego serialu anime, który nie jest już emitowany. Jest dość poruszająca i melancholijna, ponieważ symbolizuje samotność Naruto, głównego bohatera serii.

Jest to raczej spokojna piosenka i powinna być grana w wolnym tempie, co czyni ją przystępną dla początkujących.

My Hero Academia – Boku No Hero Academia

Co za piękny utwór! Pełen nadziei i ambicji, zupełnie tak jak serial. Brzmi wspaniale na fortepianie!

To kolejny z łatwych do opanowania utworów dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Again – Your Lie in April

Your Lie in April to chwytające za serce anime, opowiadające historię cudownego dziecka, które traci całą pasję do muzyki, dopóki nie spotyka pewnej skrzypaczki. Ta historia jest niezwykle poruszająca i można to poczuć, słuchając tej piosenki.

Główny motyw z Fairy Tail

Ta słynna ścieżka dźwiękowa, z równie znanej serii anime Fairy Tail, jest energiczna i chwytliwa. Jest też dość powtarzalna, a niektóre jej wariacje są niesamowite.

This Game – No Life No Game

Piosenka otwierająca No Life No Game jest niesamowicie przyjemna do słuchania i, co ważniejsze, do grania! Zaczyna się od delikatnego piano, a w połowie zmienia się w piosenkę rockową.

Next To You – Parasyte

Ścieżka dźwiękowa Parasyte jest niebiańska oraz wzruszająca w swoim pięknie i brzmi szczególnie dobrze na fortepianie.

Lost My Pieces – Toradora!

Ta fortepianowa aranżacja jest również bardzo melodyjna i pełna emocji. Oryginalna wersja Lost My Pieces jest grana na skrzypcach i fortepianie, więc jeśli macie przyjaciela skrzypka, ta piosenka może być idealnym wyborem na duet!

Departure – Hunter X Hunter

Hunter x Hunter jest uważany za jedną z najlepszych mang, a Departure jest piosenką otwierającą wszystkie 148 odcinków. Wiem jednak, że nikt się nią nie znudził, ponieważ jest zbyt chwytliwa i ma na to zbyt wiele charakteru.

Again – Fullmetal Alchemist Brotherhood

Again to kolejna kultowa piosenka otwierająca z mitycznej serii anime FullMetal Alchemist Brotherhood. Słuchając jej, zawsze jestem pełen motywacji i optymizmu, i myślę, że zrozumiecie, co mam na myśli!

One Summer’s Day – Spirited Away

Ten utwór jest jednym z niewielu na tej liście, który został oryginalnie napisany na fortepian, a jego kompozytor, Joe Hisaishi, jest bardzo znanym kompozytorem muzyki filmowej. One Summer’s Day z filmu Spirited Away jest delikatnym utworem, dość łatwym do nauczenia się i grania.

Zakończenie

Mam nadzieję, że podobała się wam ta lista najlepszych piosenek z anime zaaranżowanych na fortepian.

Która z tych piosenek podobała się wam najbardziej? Czy są one dla was łatwe do zagrania? Dajcie mi znać w komentarzach!

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.