Select Page

Fortepian: 5 Rzeczy, Które Warto Wiedzieć Przed Zakupem

Zakupu fortepianu akustycznego z pewnością należy potraktować poważnie. Jest to inwestycja i jak w przypadku każdej inwestycji, warto wiedzieć możliwie jak najwięcej, zanim wyda się pieniądze.

Poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zanim przystąpi się do zakupu fortepianu akustycznego.

Gdzie umieścić fortepian

lokalizacja fortepianu

Sama myśl o posiadania w domu fortepianu akustycznego może być tak ekscytująca, że zapomina się o tym, gdzie go umieścić.

Przed zakupem należy znać dokładne wymiary fortepianu, który chce się kupić oraz wymiary przestrzeni, w której planuje się go umieścić.

Należy również wziąć pod uwagę poziom wilgotności i temperaturę w domu, ponieważ fortepiany akustyczne są bardzo wrażliwe na wszelkie wahania. Pomieszczenia, które są bezpośrednio nasłonecznione lub znajdują się w pobliżu instalacji centralnego ogrzewania, w ogóle nie nadają się dla fortepianów akustycznych.

Wypróbuj fortepian przed zakupem

Niektóre fortepiany są tak piękne, że można się w nich zakochać tylko na podstawie wyglądu. Ale ostatecznie to dźwięk instrumentu będzie podtrzymywał tę miłość.

Przed zakupem należy ustalić, czy podoba się Państwu jego jakość dźwięku i barwa. Warto zasięgnąć profesjonalnej porady, aby upewnić się, że to właściwy wybór.

Jaką markę wybrać?

Bosendorfer, najlepsza marka fortepianów

Marki fortepianów takie jak Bösendorfer i Yamaha są znane z produkcji fortepianów akustycznych o wyjątkowej jakości, które są niezawodne, bezpieczne i stanowią mądrą inwestycję.

Szukając odpowiedniego fortepianu akustycznego, należy zwrócić uwagę na markę, zbadać jej historię i zasięgnąć fachowej porady.

Jaka jest gwarancja na fortepiany akustyczne?

Wszystkie większe zakupy są objęte gwarancją, i to nie bez powodu. Fortepiany to wyjątkowo delikatne instrumenty i to zrozumiałe, że chce się mieć pewność, że jeśli coś pójdzie nie tak, to Państwa inwestycja będzie chroniona.

Większość nowych fortepianów akustycznych jest objętych 5-letnią gwarancją, ale zawsze warto sprawdzić to dodatkowo u dostawcy.

Szukaj używanych fortepianów

Dla tych, którzy mają bardziej ograniczony budżet, może warto rozważyć fortepian akustyczny z drugiej ręki.

used grand piano

Chociaż używane fortepiany raczej nie mają takiej gwarancji jak nowe, są one o wiele bardziej ekonomiczną opcją. A jeśli są w dobrym stanie, będą brzmiały równie dobrze.

Ważne jest jednak, aby poprosić o pełną historię fortepianu określającą, gdzie był przechowywany, jak był konserwowany i jaki jest jego obecny stan. Używane fortepiany mogą być świetną inwestycją, ale niezbędne jest, aby przed zakupem specjalista dokładnie sprawdził instrument.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.