Select Page

14 Najlepszych Prezentów dla Pianisty

Best Gifts For A Pianist

Jeśli masz wśród swoich przyjaciół lub rodziny pianistę, co jest bardzo prawdopodobne, na pewno nadarzy się okazja, kiedy będziesz chciał obdarować tę osobę odpowiednim prezentem. Mając to na uwadze, stworzyliśmy listę najlepszych prezentów, które można podarować pianiście.

Klawiatura MIDI

Chociaż fortepian jest jednym z najważniejszych instrumentów w historii muzyki, dodanie mu innego wymiaru może zdecydowanie stworzyć nowe możliwości.

Jeśli twój znajomy pianista chce wypróbować czegoś nowego, zakup klawiatury MIDI i podłączenie jej do komputera może zachęcić go do wykorzystania swoich umiejętności do tworzenia zupełnie nowych dźwięków.

Korzystając z różnego rodzaju oprogramowania i wtyczek, będzie mógł wygenerować dowolne brzmienie lub po prostu skorzystać z fabrycznych ustawień. Jest to świetne narzędzie dla muzyków, niezależnie od ich głównego instrumentu. Dzięki klawiaturom MIDI będą mieli dodatkowe elementy sterujące, które pozwolą im kontrolować więcej parametrów swojej gry.

Metronom

Niezależnie od instrumentu i gatunku wykonywanej muzyki, metronomy są niezbędnymi narzędziami do poprawy swoich umiejętności muzycznych. W końcu trzeba być na tyle wyćwiczonym, aby utrzymać idealny rytm, jeśli chce się wykonywać swoje ulubione utwory muzyczne.

Metronom jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie można dać pianiście. Oczywiście, może czasem wywoływać zdenerwowanie, bo granie z metronomem może być naprawdę żmudne. Niemniej jednak, po wielu godzinach ćwiczeń w końcu zauważy rezultataty i będzie bardzo zadowolony z prezentu.

Obecnie można znaleźć bardzo kompaktowe i wygodne metronomy cyfrowe, które potrafią zaprogramować zmiany tempa, aby dopasować je do wybranego utworu.

Stołek do fortepianu

Czy dla pianisty istnieje bardziej przydatny prezent niż dobry stołek lub ława fortepianowa? Oczywiście, doświadczony pianista będzie wolał dokonać własnego wyboru. Ale dla początkującego, desperacko szukającego swojego pierwszego stołka, na rynku w dzisiejszych czasach jest wiele opcji, które warto rozważyć.

Podczas gdy stołek może wydawać się zbyt prostym pomysłem na prezent, pamiętaj, że będzie z pewnością doceniony przez nowicjusza, który dopiero zaczyna swoją wspaniałą podróż z fortepianem.

Kartka pop-up o tematyce fortepianowej

Jako uzupełnienie każdego prezentu zaplanowanego dla pianisty, będziesz chciał dołączyć ładną kartkę, prawda? A na dodatek nie będziesz chciał wysłać mu byle jakiej kartki. Będzie musiała być  związana z fortepianem, ale też być oryginalna i wywołać uśmiech na jego twarzy.

Dlatego wymyśono bardzo innowacyjną kartę pop-up w kształcie fortepianu, która stanowi świetny dodatek do każdego prezentu związanego (lub nie) z fortepianem.

I trzeba przyznać, że ta karta jest dość elegancka, wyjątkowa i ostatecznie bardzo przyjemna dla oka.

Polerowanie fortepianu

Choć są duże i solidne, pianina to wciąż bardzo delikatne instrumenty. Jeśli nie zadba się o nie odpowiednio, ich ogólny połysk i inne cechy stopniowo mogą się pogarszać, co ostatecznie doprowadzi nie tylko do powierzchownych uszkodzeń, ale być może także do zmiany brzmienia instrumentu.

Wśród tych wszystkich potrzebnych czynności konserwacyjnych, dobry specjalistyczny środek do polerowania fortepianu jest niezłym początkiem. Nakładając ten produkt sprawisz, że fortepian będzie błyszczeć i wyglądać świetnie. Ponadto dobre pasty do fortepianu zawierają dodatkowe substancje, które będą chronić jego powierzchnię przez bardzo długi czas. Jeśli chcesz czegoś praktycznego i użytecznego, co pokochają pianiści, to ten pomysł jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę.

Koszulka z fortepianem

Miłośnicy instrumentów muzycznych lubią wyrażać swoją pasję do muzyki, nawet gdy nie grają. W końcu najważniejsze jest, aby wszyscy wokół wiedzieli, że są muzykami i że mają obsesję na punkcie instrumentu.

A jaki jest lepszy sposób, aby to pokazać, niż noszenie koszulki z instrumentem? Gwarantujemy, że Twój znajomy pianista będzie zachwycony, gdy dostanie w swoje ręce koszulkę z fortepianem.

Krawat o tematyce fortepianowej

Kolejnym elementem garderoby jest prosty krawat. Oczywiście osoba, dla której go kupujesz, musi być tak samo miłośnikiem krawatów, jak i fortepianu. Ale jeśli mówimy o pianistach muzyki klasycznej, istnieje szansa, że lubią taki styl ubierania. Krawat o wyglądzie fortepianu to oryginalne wzbogacenie poważnego stroju muzyków klasycznych. Dodatkowo, ponieważ można je nosić na różne okazje, jest to idealny prezent dla pianistów, którzy noszą krawaty.

Kubek o tematyce fortepianowej

Choć pomysł ten może wydawać się nieco oklepany, nie bez powodu kubki są tak często wręczane jako prezenty. W końcu zdecydowana większość ludzi pije kawę lub herbatę w ciągu dnia. Pianiści nie są żadnym wyjątkiem i z pewnością przyda im się dobry kubek na herbatę lub kawę przed próbami.

Jeśli Twój przyjaciel pianista pije dużo kawy lub herbaty, polecamy podarować mu kubek z motywem fortepianu. Istnieje tak wiele dostępnych na rynku, że z łatwością znajdziesz idealny kubek na prezent.

Breloczek do kluczy o tematyce fortepianowej

Podobnie jak w przypadku koszulek, kubków i krawatów, muzycy zawsze znajdą nowe sposoby, aby pokazać, jak bardzo pasjonują się swoimi instrumentami.

Pianiści, w tym przypadku, znani są z tego, że są szczególnie dumni ze swojego instrumentu i swoich występów. Na skromny prezent lub po prostu jako dodatek do większego prezentu, możesz rozważyć kupienie im breloka w kształcie klawiatury lub fortepianu. W ten sposób nie tylko będą mogli pokazać wszystkim swoje umiejętności, ale zawsze będą mieli coś, co przypomni im o ich własnej miłości do fortepianu.

Tapeta o tematyce fortepianowej

Dopasowanie swojej przestrzeni życiowej doswoich pasji jest dziś jednym z priorytetów większości ludzi. Każdy chce się codziennie budzić w otoczeniu mebli, sztuki i innych rzeczy, które sprawiają, że czują się dobrze.

Jeśli osoba, której chcesz kupić prezent, lubi takie podejście do aranżacji domu, dobrym pomysłem na prezent może być stylowa tapeta na ścianę. Niektóre z nich są bardzo ładne i wcale nie tak drogie, biorąc pod uwagę wysoką jakość ich wykonania i przedstawionych na nich zdjęć czy kompozycji artystycznych. Do tego może być cudownym dodatkiem do pokoju, w którym już jest ich ulubiony instrument.

Kalimba

Co powiesz na to, aby dać pianiście miniaturowy instrument, który sprawi, że zapomną o pianinie i który da im nieco inną perspektywę.

Kalimba, czyli mbira, to mały drewniany instrument zrezonatorem skrzynkowym i metalowymi języczkami. Gra się na niej trzymając instrument w obu dłoniach i szczypiąc kciukami języczki, co daje przyjemny dźwięk.

Na szczęście istnieją miniaturowe wersje tego instrumentu, które nie tylko mieszczą się w kieszeni, ale są też tanie. Nie jest to instrument bardzo wirtuozerski, ale pianista może go nadal używać do zabawy, gdy chce zapomnieć o wyczerpujących występach i próbach.

Dobre słuchawki

Niezależnie od tego, czy są muzykami, czy nie, prawie wszyscy ludzie lubią słuchać muzyki. Zatem Twój przyjaciel pianista z pewnością będzie chciał mieć dobry zestaw głośników lub słuchawek, aby móc słuchać muzyki, którą się pasjonuje lub różnych interpretacji utworów, które ma grać.

Ponadto, jeśli posiada również pianino elektryczne lub klawiaturę MIDI, dobre słuchawki mogą ulatwić ciche sesje ćwiczeniowe lub tworzenie muzyki. To jeden z najprostszych i najbardziej przemyślanych prezentów, jakie możesz mu dać.

Głośniki bluetooth

Głośniki Bluetooth to kolejny świetny sposób na odtwarzanie muzyki, którą kochają lub repertuar, który muszą ćwiczyć. Sprzęt ten może być niezwykle kompaktowy i wygodny. Można go zabrać na wakacje lub w podróż, aby słuchać swoich plików audio na wybranym poziomie głośności. Jest to prezent, który uszczęśliwia ludzi za każdym razem i jest odpowiedni dla każdego, nie ważne czy jest się muzykiem czy nie

Pozytywka

Szukanie kreatywnych prezentów może być czasem męczące. Jeśli Twój przyjaciel pianista lubi rzeczy nieco dziwaczne lub gadżety, pozytywka może być świetnym pomysłem na prezent.

Mają romantyczny charakter, który czyni je dość atrakcyjnymi dla miłośników vintage. Wystarczy pomyśleć o kilku ulubionych piosenkach Twojego przyjaciela, a pozytywka z pewnością go uszczęśliwi.

Wniosek

Niezależnie od prezentu, najważniejsze jest to, aby uszczęśliwić drugą osobę. I chociaż mówimy tu o pianistach, wszystkie przykłady, którymi się podzieliliśmy, również nadają się dla innych muzyków.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.