Select Page

Simply Piano – Test i Recenzja (Przekręt?)

Simply Piano to aplikacja edukacyjna dostępna na iPhone’a, iPada lub Androida, która została pobrana już ponad 10 milionów razy. Ale czy Simply Piano nie jest ściemą? Czy naprawdę można tam nauczyć się grać na fortepianie? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Simply Piano

Czy Simply Piano to przekręt?

Nie, Simply Piano od firmy JoyTunes nie jest przekrętem. Rzeczywiście można się tam nauczyć czytać nuty, grać niektóre piosenki pop i utwory klasyczne, czytać akordy, rozumieć zapis nutowy i wiele więcej. Simply Piano nie sprawi, że będziesz niesamowitym pianistą, ale jest to doskonałe uzupełnienie lekcji gry na fortepianie i podręczników instruktażowych. A dla niektórych uczących się może to być nawet opłacalna alternatywa dla lekcji fortepianu online.

Należy pamiętać: z fortepianu wyciągnie się tylko to, co się w niego włoży. Jeśli ściągniesz aplikację i nigdy nie będziesz ćwiczyć, to oczywiście będzie to strata pieniędzy. Ale jeśli będziesz używać aplikacji przez około dziesięć minut każdego dnia, to z czasem przyswoisz sobie pewne ważne aspekty gry na fortepianie.

Jednak aplikacja nigdy nie zaprowadzi nikogo tak daleko (i w tak krótkim czasie), jak doświadczony nauczyciel.

Czy Simply Piano jest naprawdę darmowe?

Simply Piano oferuje bezpłatny kurs “Podstawy gry na fortepianie”. Jednak po jego ukończeniu zachęca do opłacenia abonamentu, aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych lekcji. Dodatkowo, zanim zdecydujesz się na płatną wersję aplikacji, istnieje możliwość wypróbowania jej za darmo przez siedem dni.

Co zawiera bezpłatna wersja Simply Piano?

 • Lekcja 1: Nauka środkowego C, D i E, jak również numerów poszczególnych palców.
 • Lekcja 2: Nauka F i G
 • Lekcja 3: Ćwiczenie prawej ręki na 5 poznanych nutach, a na koniec nauka “Ody do radości” za pomocą pięciu poznanych klawiszy.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o wersję bezpłatną! Jest to interesujące wprowadzenie do gry na fortepianie, dzięki któremu można lepiej ocenić, czy podoba Ci się styl nauki stosowany przez aplikację, czy też nie.

Ile kosztuje płatna wersja Simply Piano?

Mimo że aplikacja przedstawia ceny jako średnie miesięczne, proszę pamiętać, że w rzeczywistości będą Państwo płacić abonament przez trzy, sześć lub dwanaście miesięcy.

 • 3-miesięczny abonament kosztuje 56,99 euro, czyli średnio 18,99 euro miesięcznie.
 • 6-miesięczny abonament kosztuje 89,99 euro, czyli średnio 14,99 euro miesięcznie.
 • 12-miesięczny abonament kosztuje 107,99 euro, czyli średnio 8,99 euro miesięcznie.

Przy wybraniu 12-miesięcznego abonamentu, można również skorzystać z siedmiodniowego bezpłatnego okresu próbnego. Ale przede wszystkim warto pamiętać, żeby się wypisać, jeśli aplikacja nie spełnia oczekiwań!

Czy Simply Piano się opłaca?

Tak, z perspektywy nauczyciel-uczeń, Simply Piano jest tego warte. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę, że jedna lekcja gry na fortepianie może kosztować od 70 do 100 złotych. Ta aplikacja jest znacznie tańsza i chociaż nie nauczy tak wiele, jak lekcje z nauczycielem, to stanowi ona świetny wstęp lub uzupełnienie do zajęć..

Simply Piano może być przydatne, gdy:

 • nie jesteś w stanie pracować z nauczycielem przez jakiś czas (wakacje itp.),
 • chcesz wykorzystać tę aplikację jako dodatkową pomoc do nauki,
 • chcesz podarować ją komuś, kto nie jest jeszcze pewien, czy chce grać na fortepianie,
 • rodzice odkryją, że ich dzieci lubią zabawę z Simply Piano.

Jak działa Simply Piano?

Simply Piano app

W skrócie, Simply Piano działa jak interaktywna partytura na telefonie lub tablecie. Nuty i akordy są wyświetlane na ekranie i także jest, gdzie te nuty powinny być zagrane na klawiaturze. Głównym celem aplikacji Simply Piano jest nauczenie nut, akordów, klawiszy, numerów palców i tempa.

Czy nie jest to więc zwykłe Guitar Hero, ale przetransponowane na fortepian? Nie, to coś zupełnie innego! Ponieważ, gdy zagra się złą nutę, muzyka się zatrzymuje, podkreśla nieprawidłową nutę i zmusza ucznia do zagrania jej poprawnie przed ponownym rozpoczęciem.

Aplikacja umożliwia również naukę piosenek pop, więc po kilku lekcjach będzie można zagrać fajne piosenki dla swoich przyjaciół.

Ogólnym celem Simply Piano jest pozwolić uczącym się wypróbować utwory muzyczne, odczytywać nuty i zagrać je w docelowym tempie na pianinie.

Co oferuje aplikacja Simply Piano?

Podstawy gry na fortepianie

Nauczysz się grać nut i numerów przypisanych do każdego palca. Następnie dowiesz się, jak grać obiema rękami, aby zagrać całą gamę (8 nut), jak odróżnić bemole od krzyżyków. Następnie przejdziesz do grania melodii z akompaniamentem..

Następnie aplikacja omawia różne rytmy, takie jak synkopy i inne. Aplikacja wprowadza te podstawowe pojęcia jedno po drugim w miarę postępów w lekcjach.

Muzyka popularna

W ramach tego kursu zapoznasz się z coraz bardziej zaawansowanymi akordami, synkopowanymi rytmami, popularnymi tonacjami i gamami powszechnie stosowanymi w bluesie, jazzie i niektórych innych popularnych gatunkach muzycznych.

Muzyka klasyczna

Kurs muzyki klasycznej  sprawdza umiejętność czytania i technikę gry, w przeciwieństwie do popularnych kursów, które koncentrują się na akordach. Nauczysz się takich utworów jak Menuet G-dur czy Arioso.

Nuty

Simply Piano oferuje cały kurs poświęcony czytaniu nut. Jeśli kiedykolwiek chciałeś_aś grać w orkiestrze lub zespole, to będą one bardzo pomocne, nauczysz się zaawansowanych pojęć.  Będziesz w stanie pobrać partytury nowych piosenek rockowych i bez problemu je przeczytać.

Czy potrzeba pianina, aby korzystać z Simply Piano?

Aplikacja posiada “klawiaturę” do grania, której można używać podczas nauki nut, ale to pomoże tylko w podstawowym kursie gry na pianinie. Jeśli chce się przejść do bardziej zaawansowanych kursów, należy mieć w domu przynajmniej 61-klawiszową klawiaturę numeryczną. Niezależnie od tego, czy posiadasz keyboard czy fortepian, i tak będzie można korzystać z tej aplikacji.

Czy Simply Piano jest dobre dla dzieci i dorosłych?

Simply Piano child

Tak, wielu nauczycieli poleca Simply Piano jako metodę uzupełniającą dla dzieci. Z kolei dorośli uczniowie docenią łatwość, z jaką mogą gromadzić wiedzę o fortepianie za pomocą swoich telefonów.

Szczerze mówiąc, małe dzieci odniosą większe korzyści z aplikacji, jeśli będą z niej korzystać z pomocą rodzica lub wychowawcy. Ogólnie rzecz biorąc, interfejs jest łatwy w użyciu, metoda nauki jest dobrze zorganizowana, a aplikacja jest atrakcyjna dla wszystkich pokoleń. Może to zachęcić dzieci do nauki gry na pianinie w domu.

Czy nauczyciele fortepianu mogą stosować Simply Piano w swoich lekcjach?

Wprawdzie nie można zmusić uczniów do płacenia za aplikację, ale może ona być bardzo pomocna:

 • Jako systemu nagród dla małych dzieci. Jeśli dziecku dobrze szła lekcja danego dnia, niech korzysta z aplikacji przez ostatnie pięć minut zajęć.
 • Jest to doskonałe narzędzie do wprowadzenia czytania nut dla bardziej doświadczonych uczniów.
 • Dorośli docenią fakt, że mają pewien stopień autonomii w procesie uczenia się.

Podsumowując, nauczyciele fortepianu mogą zyskać bardzo dużo przy zakupie abonamentu Simply Piano. Mogą wykorzystać tę aplikację jako pomoc w klasie z młodszymi uczniami, wypróbować materiały do czytania muzyki z uczniami średniozaawansowanymi i przedstawić go dorosłym uczniom, którzy chcieliby mieć trochę niezależności w domu.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.