Select Page

Comptine d’un Autre Été – Nuty na Fortepian (Amelia)

“Comptine D’un Autre Été: L’après Midi” to uznana za jedną z najlepszych kompozycji fortepianowych Yanna Tiersena, pochodząca z albumu Amélie.

Utwory te stanowiły soundtrack do nagrodzonego Oscarem filmu “Amelia“.

Amélie Poulain

Informacje

  • Autor: Yann Tiersen
  • Rok: 2001
  • Instrument : Fortepian
  • Poziom: Łatwy

Wszystko o muzyce: Comptine d’un Autre Été d’Amélie Poulain

.
Skomponowane jako część ścieżki dźwiękowej do filmu Amelia (2001), “Comptine d’un autre été, l’après midi” jest jednym z najbardziej kultowych utworów z filmu. Został skomponowany na solowy fortepian przez Yanna Tiersena.

Yann Tiersen to słynny francuski kompozytor, jego muzyka to głównie kompozycje na fortepian, klawesyn, skrzypce i akordeon.

To proste, lecz poruszające dzieło wzbudza w słuchaczach tęsknotę i nadzieję, które są także przedstawione na ekranie. Nienachalny styl Tiersena sprawia, że jest to idealne dzieło akompaniujące ten film.

Yann Tiersen skomponował większość muzyki do ścieżki dźwiękowej Amelii, w tym ten utwór. Ścieżka dźwiękowa zawiera muzykę z trzech pierwszych albumów fortepianowych Tiersena, a także nowe kompozycje na potrzeby filmu.

Dowiedz się więcej o Comptine d’un Autre Été na wideo

Pobierz nuty do Comptine d’un Autre Été z filmu Amelia

Chcesz pobrać nuty do Amelii (Comptine d’un autre été)? Niestety nie możemy zaoferować tego za darmo na tej stronie ze względu na kwestie praw autorskich.

Oferujemy Wam jednak dostęp do nut do tego utworu na naszej stronie partnerskiej za kilkanaście złotych.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.