Select Page

River Flows in You (Zmierzch) – Nuty na Fortepian (PDF)

Od czasu swojego pojawienia się w sadze Zmierzch, “River Flows in You” stało się nowym “Clair de lune” XXI wieku. Jeśli jesteś aspirującym pianistą lub po prostu lubisz piękne, prostee melodie, prawdopodobnie już dawno odkryłeś liryczny utwór fortepianowy Yirumy “River Flows in You”.

Informacje

  • Autor: Yiruma
  • Rok: 2001
  • Instrument: Fortepian
  • Poziom: Łatwy

Wszystko o muzyce: River Flows in You

Ten utwór jest najlepiej sprzedającą się do tej pory piosenką południowokoreańskiego i brytyjskiego kompozytora. Zbudowane bardziej jak piosenka popowa niż klasyczna kompozycja fortepianowa, “River Flows in You” jest niezwykle popularne zarówno wśród słuchaczy muzyki pop, jak i klasycznej.

river flows in you yiruma

Yiruma jest kompozytorem i pianistą urodzonym w 1978 roku. Na fortepianie zaczął grać w wieku pięciu lat, a w wieku dziesięciu przeniósł się do Londynu, aby studiować w Purcell School of Music. Często porównywany jest do włoskiego kompozytora i pianisty Ludovico Einaudi. Wyrażenie “River Flows in You” jest dosyć enigmatyczne w języku angielskim. Słuchacz sam może je zinterpretować tak jak mu się podoba. “River Flows in You” jest często mylone z “Bella’s Lullaby”, kolejnym prostym utworem fortepianowym ze ścieżki dźwiękowej Zmierzchu, napisanym przez Cartera Burwella.

Dowiedz się więcej o River Flows in You na wideo

Pobierz nuty do River Flows in You

Chcesz pobrać nuty do River Flows in You za darmo? Niestety nie możemy zaoferować tego za darmo na tej stronie ze względu na kwestie praw autorskich.

Oferujemy Wam jednak dostęp do nut do tego utworu na naszej stronie partnerskiej za kilkanaście złotych.

O autorze

Alex
Alex
Pasjonat muzyki odkąd usłyszałem pierwsze nuty na pianinie, a w wolnych chwilach webmaster. Postanowiłem stworzyć tę stronę, aby przynieść Ci (mam nadzieję) trochę wiedzy o instrumentach muzycznych i przetestować te, które uważam za najciekawsze dla muzyka.